Home Favorites My Account Menu
Advertisement

Expressing Equations - One atta Time

Reset Score Skip Problem
Keypad >
Generate Results Printout
Correct 0 +1 Incorrect 0 +1 Score 0
Waiting on your teacher to grade.
COMPLETE!
Correct!
Incorrect
Assignment Complete
You can buy 8 pieces of chicken for $9.52. Write an equation that can be used to express the relationship between the total price(t) and the pieces of chicken(c) you buy.
t =
Check Answer ✔ Submit
12
8
×
Name
Advertisement